Gazete ilanı

Gazete ilanı

Gazete ilan çeşitleri nelerdir ?

Gazete ilanları ilk olarak iki ana bölüme ayrılır. Seri ilanlar ve ticari ilanlar diye adlandırılır. Seri ilanlar en az 3 kelimeden oluşan ilanlara verilen genel isimdir. Emlak, vasıta, kayıp ilanı, arsa ilanları, satılık, kiralık ilanları, eleman ilanları, iş ilanı gibi ilanlar seri ilanlar bölümünde yer almaktadır. Ticari ilanlara ayrıca kutulu, çerçeveli ilanlarda denilmektedir ve çerçeve içerisindeki ilanlara verilen isimdir. Ticari ilanlara örnek olarak firma tanıtım ilanları, duyuru, genel kurul, ihale ilanları, vefat, baş sağlığı, anma, kutlama ilanları, teşekkür ilanlarını verebiliriz.

Gazete ilan vermenin yolları ?

Gazeteye ilan vermek için en pratik ve hızlı yöntem telefon ile irtibata geçip ilan metnini yazdırıp ilanı yayınlatmaktır. Ayrıca ilan metni detaylı veya uzun ise mail yolu ile de ilanınızı bizlere gönderebilir ve dilediğiniz gazetede yayınlatabilirsiniz. Telefon ile ya da mail yolu ile ilanınız alınır, ilan hakkında sizlere detaylı bilgilendirmeler yapılır, ödeme şekilleri, ilan yayın günleri, kampanyaları, baskı bölgesi de sizlere bildirildikten sonra ilanınız yayına hazır olmaktadır.

Gazete ilanı vermek için iletişim numaraları nelerdir ?

Gazete ilanı vermek için Avrupa Yakasından bizlere 0212.286.60.10 nolu telefonumuzdan, Anadolu Yakasından 0216.341.41.30 nolu telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Ankara Merkez büromuza 0312.311.34.04 nolu telefondan, Bursa Şubemize 0224.512.28.28 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm Türkiye illerinden bu telefon numaralarından herhangi birini arayıp rahatlıkla gazete ilanı verebilirsiniz.

İlan verirken dikkat edilmesi gereken noktalar ?

Gazete ilanı verirken dikkat edilmesi gerekilen noktalar vardır. Örneğin; ilanlarınızın sonuna il, ilçe, semt yazdırmanız sizi herkesin değil de sizin ilanınızın kriterlerindeki kişilerin sizleri aramasını sağlamaktadır. Gazete ilanlarınızda baskı bölgesi önemlidir ve dikkat edilmesi gerekir. Türkiye Geneli baskısı verilen tüm ilanlar tüm Türkiye’de yayınlanacağından dolayı bir çok kişiye hitap etmektedir. Ayrıca ilanlarınızda punto yani başlık, alt üst çizgi kullanmak ve sarı kutu ya da gri kutulu bir ilan vermek ilanınızın hem görselliğini, hem de ilgi çekmesini sağlayacağı için daha çok kitleye hitap edecektir.

Gazete ilanları saat kaça kadar verilebilir ?

Gazete ilan saatleri her gazeteye göre farklılık göstermektedir. Örneğin; Posta Gazetesi İstanbul Baskısı ilanlarınızı 18:15’e kadar, Posta Gazetesi Ankara Baskısı ilanlarınızı 19:00’a kadar, Posta Gazetesi Türkiye Geneli Baskısı ilanlarınızı 16:00’a kadar verebilirsiniz. Sabah Gazetesi İstanbul Baskısı ilanlarınızı 18:00’e kadar, Sabah Gazetesi Ankara Baskısı ilanlarınızı 18:00’e kadar, Sabah Gazetesi Türkiye Geneli Baskısı ilanlarınızı 15:00’a kadar verebilirsiniz. Hürriyet Gazetesi İstanbul Baskısı ilanlarınızı 15:00’a kadar, Hürriyet Gazetesi Ankara Baskısı ilanlarınızı 18:00’a kadar, Hürriyet Gazetesi Türkiye Geneli Baskısı ilanlarınızı 13:00’a kadar verebilirsiniz.

Gazete ilan ücretleri nasıl ödenmektedir ?

Gazete ilan ödemelerinizi dilerseniz kredi kartı ile mail order sistemimizden yapabilirsiniz. İş Bankası, Garanti Bankası, TEB Bankası ATM’lerinden ödeme yapabilirsiniz. Size en yakın PTT işyerlerinden de ödeme yapabilirsiniz. Ödeme yaptıktan sonra sizlere geri dönüş yapılıp ödemeniz hakkında da bilgilendirmeler yapılacaktır.

SİZİ ARAYALIM

    Adınız ve Soyadınız(gerekli)

    Telefon Numaranız

    Baskı Bölgesi Seçiniz

    İlan Vereceğiniz Gazete

    İlan Metni